۱۵ درصد اهالی ارمنستان تنها نان و سیب زمینی مصرف می کنند

armanestan-2016
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی بی بی سی، ۱۵ درصد اهالی ارمنستان تنها نان و سیب زمینی مصرف می کنند.
به گزارش گوناز تی وی، ۳۳ درصد از جمعیت ۳ میلیون نفری ارمنستان از هزینه لازم برای خرید گوشت و ماهی برخوردار نبوده و بیش از ۶۵ درصد انها نیز قادر به خرید کافی میوه و تره بار نیستند.

بخش فارسی خبرگزاری تی آر تی به نقل از بی بی سی گزارش داده است وضعیت اقتصادی و اجتماعی ارمنستان بحدی بحرانی است که بسیاری از اهالی این کشور بدلیل اختلاس و دزدیهای وسیعی که در کشور صورت می گیرد، در شرایط کاملا تهی دستانه ای بسر می برند.

مطالعات شرکت بین المللی مستقل اوکسفام حاکی است که ۱۵ درصد اهالی ارمنستان تنها نان و سیب زمینی مصرف می کنند.

به همین صورت نزدیک به ۶۵ درصد مردم ارمنستان در تابستان و در زمان فراوانی میوه و تره بار، قادر به تهیه آن نیستند.

به گزارش موسسه مطالعات آمریکا، رشد قد ۱۹ درصد از کودکان زیر ۵ سال بدلیل سوء تغذیه کمتر از استاندارد موجود است و ۸ درصد نیز با توجه به کمبود و یا نبود مواد مغذی و معدنی در رژیم غذایی خود رشد قدی پایینتری دارند.

نشریه آرمنین ریپورت با استناد به مطالعات سال گذشته، شمار فقرا و افراد بی بضاعت در ارمنستان را ۹۰۰ هزار نفر اعلام کرده و نوشته است:” تعداد افراد بسیار فقیر در ارمنستان ۳۳۰ هزار نفر هستند.”

این نشریه تعداد فقرا و افراد بی بضاعت را به مراتب بیشتر از آمارهای سازمان های بین المللی دانسته و نوشته است که صدها هزار نفر در ارمنستان فقط قادر به خوردن نان و سیب زمینی هستند.

این در حالی است که اولیگارشی ارمنستان، از روش های مختلفی برای دسترسی به ثروت و تفریح بیشتر استفاده می کند.

بطوری که براساس اخبار رسانه های ارمنی، آکوب آکوبیان نماینده سابق پارلمان ارمنستان از حزب جمهوری خواه، برف دامنه های کوههای این کشور را به محوطه رستوران خود موسوم به اسواتنوس انتقال داده است. هدف از این اقدام، خنک شدن بیشتر مشتریان ثروتمند رستوران وی در خلال گرمای تابستان ذکر شده است.

آرمنین ریپورت در ادامه مطلب خود افزوده است:” اغلب ارمنی ها که از فقر و تهی دستی خسته و نآمید شده اند، راه خروج از این بن بست را در کشور خود نمی یابند، به همین دلیل آنها بیشتر به مهاجرت روی می آورند.”

به این ترتیب ارمنستان دارد اتباع خود را که در آینده می توانستند در رفع بحران و بهبود وضعیت اقتصادی این کشور نقش مهمی بازی کند از دست می دهد.

گفتنی است، در حال حاضر جامعه ارمنی به دو طبقه بسیار ثروتمند و بسیار فقیر تقسیم شده و بیشتر قشر متوسط نیز در حال ترک ارمنستان هستند.

شواهد نشان می دهد که جمعیت ارمنستان به دلیل این مهاجرتها روز به روز کمتر می شود.

گوناز تی وی

در همین زمینه

نهادهای زیر نظر رهبر یا آلوده به فسادند یا در گسترش فساد نقش دارند

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در نامه سرگشاده‌ای که روز یکشنبه ۲۷ اسفند منتشر شد، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *