بیانیه شماره سه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران

1-54
تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در طی بیانبه ای مواضع خود را در باره دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران بیان داشته است، متن بیانیه عینا در زیر آمده است.
بیانیه شماره سه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران
“اتحاد شوم جریانهای تروریستی، پان ایرانیستهای اصلاح طلب نما و ناسیونالیست های ارمنی”
با آغاز روزهای تبلیغاتی دومین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در اورمیه، برخی جریان های غیر بومی فرصت را مغتنم شمرده و فعالیت های بوداری را در ستاد های دو نامزد خاص استارت زده اند. تئوریسن ها و هواداران این جریان های غیر بومی به عنوان مشاور و اسپانسر و… هاله ای از افکار مسموم را حول این دو نامزد خاص تنیده و آقایان حاکم ممکان و میلان را که از فیلتر های نظارتی شورای نگهبان عبور کرده اند به گفتار و رفتارهای غیر منطقی و غیر سیاسی وا می دارند که شایان دقت و تامل جدی است.
اعلام برنامه و ارائه راهکار و طرح شعار برای کسب رای از بدیهی ترین شیوه های تبلیغات و حق هر نامزد انتخابات می باشد و آقایان حاکم ممکان و میلان نیز می توانند در رقابتی مشروع از این فرصت ها استفاده کنند ولی ظاهرا ستادهای انتخاباتی این آقایان از فاز انتخاباتی عبور کرده و محلی برای برگزاری همایش های سیاسی غیر رسمی برای جریان های ناسیونالیستی کشورهای همسایه از جمله حزب سیاسی ” ح د پ” ترکیه و فعالین ناسیونالیست ارمنی از کشور اشغالگر ارمنستان شده است. افراد شناخته شده و نظریه پردازان حزب “ح د پ” در جمهوری ترکیه که در واقع شاخه سیاسی گروه تروریستی “پ ک ک” به شمار می رود از ماه ها قبل دیدارهای مرتبی با آرمان سیمکو و حاکم ممکان و آقای میلان داشته اند که تحت عنوان انتقال تجربیات انتخاباتی به مسئولین ستادهای انتخاباتی این آقایان انجام می گیرد.
جبهه متحد کرد که تلاش دارد نقش رابط سیاسی احزاب کومله و دمکرات را در داخل بازی کند و نزدیکی بسیار با هسته مرکزی اصلاح طلبان ایران نیز دارند از قافله عقب نمانده و ستادهای انتخاباتی آقایان ممکان و میلان محلی برای عرض اندام عناصر جبهه متحد کرد شده است.
اما سوالی که اذهان عمومی مردم اورمیه را نگران کرده است اتحاد پیدا و نهان جریان های خطرناک ناسیونالیستی ارمنی، گروه های بد سابقه کرد و پان ایرانیستهای اصلاح طلب نما می باشد. اگر آقایان ممکان و میلان نامزد انتخابات شهر اورمیه هستند عناصر سازمان های تروریستی برون مرزی در ستادهای آنها چه می کنند؟ چرا حزب “ح د پ” که دستش به خون انسانهای بی گناه آغشته است وارد عرصه مبارزات انتخاباتی اورمیه شده است؟ آیا می خواهد خیابان های اورمیه را نیز همچو خیابان های یوکسک آوا، سور و … به خون انسان های بی گناه آلوده کند؟
چرا میتینگ های سخنرانی آقای حاکم ممکان و میلان در محلات حاشیه ای اورمیه و روستای اقلیت نشین با اجرای سرود و با سمبل های گروه های تروریستی و سخنان آتشین ناسیونالیستی انجام می شود. با گشت و گذار چند دقیقه ای در ستادها و میتینگ های انتخاباتی این دو نامزد خاص به راحتی می توان اتحاد و اتفاق جریانهای تروریستی، ناسیونالیست های خون ریز ارمنی و پان ایرانیستهای اصلاح طلب نما را حس کرد. بنرهای تبلیغاتی جبهه متحد کرد و ناسیونالیست های افراطی ارمنی از به اصطلاح شیر مرد آرارات !!! در عرفه ۲۴ آوریل ادعای دروغین ارمنی ها چه معنا و مفهومی دارد؟ دیدارهای پشت پرده سران اصلاح طلب با جریان های برون مرزی که دست شان به خون صدها شهید آغشته است و بدون شک نمایندگان سرویس های اطلاعاتی ارمنستان در آنجا تشریف دارند چه نتایجی را برای اورمیه به ارمغان می آورد؟ چرا چهره معروفی مانند آقای زیبا کلام با حمایت از گروه تروریستی “پ ک ک” اعمال تروریستی آن را مبارزات آزادیخواهانه می نامد و آرزو می کند که کودکان در اورمیه کردی بخوانند ولی آرزو نمی کند که کودکان ترک که ۹۰ درصد کودکان اورمیه هستند ترکی بخوانند! براستی چرا کردی برای آقایان مطلوب و زیبا ولی ترکی نامطلوب و زشت است؟!
جمع بندی این فاکتورها و مستندات تکرار حوادث و تحولات سال های آغازین قرن بیستم در غرب آزربایجان را در ذهن تداعی می کند که در آن روزگار نیز مسیونرهای آمریکایی، فرانسوی، روس، انگلیس غائله اسماعیل سیمکو و جیلولوق را بر منطقه و مردم ترک غرب آزربایجان تحمیل کردند. امروز نیز ظاهرا غرب آزربایجان آبستن حوادث ناخوشایندی می باشد. دست های پنهان سرویس های اطلاعاتی قدرت های امپرالیستی در حال اجرای پروژه تغییر مرزهای جغرافیای براساس منافع آتی خود می باشند و گروهای افراطی و تروریستی ارمنی و کرد و برخی پان ایرانیستها تحت لوای اصلاح طلبی بازیچه این پروژه شده اند. اما تاریخ آینه عبرت منطقه و ملت ترک آزربایجان و اقلیت های ساکن در غرب آزربایجان می باشد. در آن سال های وحشتناک انسان های بسیاری قربانی پروژه قدرت های امپرالیستی شدند و آندرانیک ها و سیمکو ها به عنوان مجریان این پروژه منطقه را با آتش کین و نفرت سوزاندند، اما متضرر اصلی در نهایت همانان بودند که با خیانت به اکثریت ساکنین منطقه دست به جان و مال و ناموس همسایگان خود بردند.
امروز نیز ظاهرا چرخ را همانند آن سال ها میچرخانند و نفرت، کینه را جایگزین تفکر و اندیشه و منطق می کنند. افراطیون ارمنی می خواهند تجربه مسخره رفراندوم قاراباغ اشغالی را تجویز کنند و حزب تروریست پرور “ح د پ” می خواهد به اصطلاح تجربه خودگردانی مناطق شرق ترکیه را تجویز کند تا با رسانه و لابی بین المللی امپرالیسم اعلان کنند که غرب آزربایجان جزی از کردستان خیالی آنهاست.
انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در اورمیه که به قلب تپنده ملت ترک آزربایجان تبدیل شده نزدیک است و در حرکتی مثبت و قابل تحسین همسویی دو نامزد آزربایجانی را شاهد هستیم. حمایت لایه های اجتماعی مختلف آزربایجان از این دو نامزد انتخاباتی برای مرحله دوم مجلس شورای اسلامی کاملا آشکار بوده و حمایت وسیع و قاطع ریش سفیدان و پیش کسوتان شهر اورمیه از این دو نامزد نیز گواه آشکاری بر لزوم تاریخی چنین اتحادی می باشد.
ما به عنوان تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان پیشتر با انتشار دیدگاه سیاسی خود به دلیل شرایط خاص خواستار حضور حداکثری مردم در مناطق غربی آزربایجان شدیم. حال وضعیت سیاسی در این منطقه بغرنج تر شده و ظاهرا جریان های خارج از گردونه بازی وارد میدان شده و دست های ناپاکی همچو حزب تروریست پرور “ح د پ” و عناصر افراطی ارمنی وابسته به کشور ارمنستان و گروه های زیر زمینی ناسیونالیستی ارمنی و همچنین شاخه نژاد پرست اصلاح طلب مرکز وارد این گردونه شده اند و انتخابات مرحله دوم از مسیر طبیعی و رسمی خود خارج و ظاهرا به گفته مصطفی هجری رهبر حزب دمکرات کردستان گویا در حال برگزاری رفراندم هستند.
حال در این برهه حساس مسئولیت همه نیروهای ملی ترک آزربایجانی چند برابر شده و مساله از حالت تئوریک خارج و به خیابان ها و پای صندوق آرا کشیده شده است. در این مرحله از خنثی سازی توطئه اشغال نرم منطقه غرب آزربایجان فاز میدانی و خیابانی مساله برجسته می شود و اگر دشمنان این سرزمین آنقدر جسارت می کنند که مشاور و تئوریسین از ارمنستان و قندیل وارد کنند فعالین ملی آزربایجان و هر انسان ترک با شرفی در هر ارگان و منصبی می بایست دست این بازیگران مزدور امپرالیسم را قبل از شعله ور شدن بحران قطع و اجازه تکرار تجربیات تلخ را ندهند و این مهم صرفا با به هم ریختن پیمان معنی دار گروههای تروریستی، ناسیونالیست های افراطی ارمنی و اصلاح طلبان نژاد پرست میسر خواهد بود.
تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان که در چند سال گذشته برای تحکیم جبهه مبارزه با تروریسم در غرب آزربایجان کوشش کرده از قاطبه ملت ترک آزربایجان و از همه کمیته ها و هسته های تشکیلاتی خود می خواهد که در جهت خنثی کردن توطئه شوم اشغال نرم غرب آزربایجان و اتحاد نامیمون بدخواهان ملت ترک آزربایجان تمام سعی و تلاش خود برای حمایت و انتخاب دو کاندیدای آزربایجانی به کار گیرند و نهایتا با حضور در پای صندوق به کاندیداهای آزربایجانی رای دهند.
ما همچنین امیدواریم کاندیداهای آزربایجانی نیز با درک ضرورت تاریخی و به خاطر وطن و ملت تعامل و همکاری بیشتر از خود نشان دهند.
تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان
تبریز
۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

در همین زمینه

نهادهای زیر نظر رهبر یا آلوده به فسادند یا در گسترش فساد نقش دارند

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در نامه سرگشاده‌ای که روز یکشنبه ۲۷ اسفند منتشر شد، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *