اهرم‌های تهدید ارضی برای آزربایجان متنوع‌تر می‌شود

2-9
در حالی غرب آزربایجان با تهدید و زیاده خواهی ارضی گروه های تروریستی کُرد روبرو است، رژیم ایران اینبار شرق و مرکز آزربایجان را مورد تهدید ارضی قرار داده است.
به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی شهردار تبریز در دیدار با گریگور چفچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان اظهار داشت: با در نظر داشتن تنوع و همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب مختلف، توسعه و آبادانی شهر نیازمند مشارکت عموم شهروندان است.
وی اضافه کرد: شهروندان ارمنی همواره تعهد خود را در عرصه‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی، به خصوص در جریان جنگ تحمیلی ثابت کرده‌اند.
نجفی ادامه داد: این هم‌نشینی و صمیمیت در جهان پر از خشونت امروز حقیقتا ارزشمند و مثال‌زدنی است.
وی با تبریک مجدد سال نو میلادی و ولادت حضرت مسیح (ع) اظهار داشت: عموم انبیاء الهی از یک نور واحد سخن گفته‌اند و راه رستگاری نیز تمسک به این نور واحد است.
گریگور شفیچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ و تقدیر از شهردار تبریز گفت: جامعه ارامنه تبریز همپای برادران مسلمان آماده نقش‌آفرینی در این عرصه مهم است.
وی افزود: راه‌اندازی و تاسیس موزه ارامنه به عنوان یکی از ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی تبریز در این راستا می‌تواند بسیار موثر و کارآفرین باشد.
در این دیدار شهردار تبریز بر لزوم تقویت زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی موزه ارامنه و همچنین تسریع در احداث مجتمع امامیه تاکید کرد.
این درحالی است که سهم خواهی ارامنه از تبریز با حمایت های رژیم مرکزگرای فارس افزایش یافته و به نوعی خود را صاحبان اصلی این بخش از آزربایجان معرفی می نمایند.
در شرق آزربایجان نیز در توطئه ای جدید که استارت آن از چندین سال پیش زده شده است، زمزمه تشکیل استان تالش در اراضی تاریخ آزربایجان به گوش می رسد.

در همین زمینه

نهادهای زیر نظر رهبر یا آلوده به فسادند یا در گسترش فساد نقش دارند

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در نامه سرگشاده‌ای که روز یکشنبه ۲۷ اسفند منتشر شد، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *