شکنجه و شکستن دستهاى “ماجد آلبوغبیش”در زندان شیبان احواز

sample-10
اؤیرنجی سسی : ماجد آلبوغبیش فرزند مالک متولد ۱۳۵۷ از اهالی فلاحیه(شادگان) روستای “حدبه”که در سال ۱۳۸۵ باتهام انجام عملیات بر علیه مقام امنیتی،درگیری با نیروهای اداره اطلاعات،تبلیغ علیه نظام جمهوری، در محمره بازداشت شد.
او ابتدا در شعبه بازپرسی محمره(خرمشهر) قاضى “دریس مسلم ” و سپس در شهر احواز دادگاه انقلاب شعبه اول محاکمه و به ۸ سال و به پرداخت یک میلیارد ریال محکوم شد.
بستگان آلبوغبیش مى گویند:محکومیت ماجد به إتمام رسیده اما بدلیل عدم پرداخت مبلغ تا کنون در زندان بسر مى برد.
طبق گفته بستگان آلبوغبیش، روز دوشنبه ۵بهمن ۹۴ بدلیل گرایش ماجد به مذهب اهل سنت وبا برپایی نماز به سبک اهل سنت، توسط یکى از مأموران زندان بعد از تایم ادارى شکنجه مى شود. بنا به گفته این منبع وثق؛”محمدى”مسؤل داخلى زندان،ماجد را شکنجه داده وحتى دستهاى او صدمه دیدند.شایان ذکر است دست راست ماجد در هنگام بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات احواز در اثر شکنجه شدید شکسته بود.
خانواده آلبوغبیش از روز دوشنبه تا کنون موفق به دیدن ماجد نشدند و روز پنجشنبه تا شب در مقابل درب زندان جهت کسب خبر از وضعیت جسمانى او در انتظار بودند.
ماجد آلبوغبیش متأهل و داراى یک فرزند که بعد از دستگیرى و صدور حکم،همسرش بنا به دلائلى از او طلاق مى گیرد.
هم پرونده آلبوغبیش، امید بغلانى متولد ۱۳۵۹ متأهل از اهالى محمره و محمد مجدم متولد ۱۳۶۲از اهالى احواز بعد از دستگیری ماجد از منطقه گریختند و در سال ۱۳۹۰ در شهرستان مهران مرز عراق توسط ماموران اطلاعات دستگیر و بعد از انتقال به محمره و سپس احواز در دادگاه انقلاب محاکمه و هر کدام به ۱۶ سال حبس و پرداخت یک میلیارد محکوم شدند.
این سه زندانى قبلا در زندان کارون بودند و اخیرا همراه ۲۲۰ زندانی سیاسی،مدنی و مذهبى اهل سنت عرب از زندان کارون به زندان شیبان( مجتمع حرفه آموزى احواز ) منتقل شدند. متاسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانى تا کنون اسامى این سه نفر ذکر نشده است.
کریم دحیمی فعال حقوق بشر

در همین زمینه

دیدار فعالین ملی آزربایجان با برادران پروین

گاماج: فعالین ملی در اردبیل به دیدار برادران پروین رفتند مرتضی و مصطفی پروین از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *