کنترل مرکز عفرین را کاملاً در دست گرفتیم


رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت صد و سومین سالگرد پیروزی چناق‌قلعه اعلام کرد: “امروز ساعت ۸:۳۰ صبح مرکز شهرستان عفرین کاملاً به کنترل نیروهای ما درآمد. اکنون در عفرین به‌جای کهنه پارچه‌های تروریست‌ها، نماد صلح و امنیت، پرچم ترکیه و ارتش آزاد سوریه به اهتزاز درآمده است”.

وی در ادامه افزود: علی‌رغم تونل‌ها، دیوارهای بتنی و همچنین تله‌هایی که کاملاً مخفی‌شده بودند امروز؛ در پنجاه و هشتمین روز عملیات شاخه زیتون عفرین را به کنترل خود درآوردیم. هم‌اکنون پرچم ما و ارتش آزاد سوریه در آنجا برافراشته شده است.

کوچک‌ترین آسیبی به غیرنظامیان نرساندیم، چون ما نه برای اشغال، بلکه جهت برقراری صلح و پاک‌سازی تروریست‌ها وارد عفرین شدیم. ما ملت ترکیه، همان‌طور که دیروز با عزم و ایمان در چناق‌قلعه نبرد کردیم، امروز نیز در داخل و خارج از مرزهایمان به مبارزه ادامه می‌دهیم.

هم‌زمان با پاک‌سازی عفرین از تروریست‎ها، امکانات زیربنایی و روبنایی در این منطقه را نیز برای زندگی بهتر اهالی آن فراهم می‌کنیم. تمام اقدامات لازم را در اسرع وقت برای بازگشت مردمی که در ترکیه و غیره آواره شده‌اند، انجام خواهیم داد.

انجام عملیات در طول نهصد و یازده کیلومتر از مرزهایمان، ابتدا با عملیات سپر فرات و بعد با شاخه زیتون اقدام آن‌ها را خنثی کردیم. این کار را ادامه می‌دهیم. به لطف خدا کریدور ترور در چهار نقطه قطع‌شده است. دیگر نقاط این کریدور نیز یکی پس از دیگری از بین خواهد رفت.

در همین زمینه

تنبیه بدنی دانش‌آموز اردبیلی

به گزارش صدای آزربایجان جنوبی، به نقل از رسانه های محلی این روزها اخبار خوشایندی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *