نهادهای زیر نظر رهبر یا آلوده به فسادند یا در گسترش فساد نقش دارند


مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در نامه سرگشاده‌ای که روز یکشنبه ۲۷ اسفند منتشر شد، تصریح کرده است که رهبر جمهوری اسلامی فقط در نظر و سخنرانی «پرچم‌دار مبارزه با فساد» است اما در عمل، او و منصوبانش یا «خود آلوده فساد شده‌اند مانند قوه قضائیه»، «یا غیرمستقیم در گسترش فساد نقش ایفا کرده و می‌کنند؛ مانند سپاه با ورود گسترده در امور اقتصادی».

مصطفی تاج‌زاده در نامه‌اش همچنین نوشته است: «برخورد جناحی رهبری و منصوبانش با فساد که یکی را باید کش داد و دیگری را باید درز گرفت، دامنه فساد را گسترش داده است».

معاون وزارت کشور در دولت محمد خاتمی با اشاره به اینکه یکی از خطاهای «نسل انقلاب» این بود که «بازگشت استبداد را صرفاً در هیئت رئیس‌جمهور» احتمال داد و راه را بر «دیکتاتوری او» بست نوشته است: «اما توجه نداشتیم که وقتی کنترل و مدیریت نیروهای مسلح، قوه قضائیه، شورای نگهبان، صداوسیما و بخش مهمی از اقتصاد کشور را متمرکز می‌کنیم و در اختیار یک نفر قرار می‌دهیم، احتمال اینکه او به‌سوی خودکامگی حرکت کند» بسیار بیشتر است.

انتشار یادداشت‌ مصطفی تاج‌زاده در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر نامه‌هایی از محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران، به آقای خامنه‌ای منتشرشده است که او در آن‌ها ازجمله به پاسخگو نبودن نهادهای وابسته به رهبر اشاره‌کرده است.

در همین زمینه

تنبیه بدنی دانش‌آموز اردبیلی

به گزارش صدای آزربایجان جنوبی، به نقل از رسانه های محلی این روزها اخبار خوشایندی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *