برگزاری همایش روز جهانی زبان مادری در دانشگاه مراغه


به گزارش صدای آزربایجان جنوبی، به نقل از منابع مطلع روز گذشته مورخه چهارده اسفند به همت اعضای کانون آزربایجان شناسی دانشگاه مراغه مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری برگزار شد. در ابتدای این همایش که با استقبال گرم دانشجویان همراه بود، آقای سعید شاهوردی دبیر کانون آزربایجان شناسی دانشگاه مراغه، ضمن اشاره به فاجعه نسل‌کشی خوجالی و جیلولوق، به اهمیت فعالیت‌ها در حوزه زبان و ادبیات ترکی توسط دانشجویان در دانشگاه‌های آزربایجان اشاره کرد.

در بخش سخنرانی میهمان ویژه‌برنامه، دکتر بهروز بابایی، ابتدا استفاده برخی‌ها از کلمه سخیف پان‌ترکیسم و تجزیه‌طلب در مقابل فعالیت‌های دانشجویان و فعالان آزربایجان در عرصه‌ی زبان و ادبیات ترکی را به‌شدت محکوم کرد.

دکتر بابایی ضمن اشاره به جایگاه و وضعیت زبان ترکی در ایران به انتقاد از وضعیت رشته زبان و ادبیات ترکی دانشگاه تبریز پرداخت.

در ادامه سخنرانی دکتر بابایی، وضعیت آینده شغلی دانشجویان، سرفصل‌های نامتناسب این رشته و برخی مشکلات موجود در رشته زبان و ادبیات ترکی را موردنقد قرار داده و توجه بیشتر مسئولان به این رشته را خواستار شد.

برنامه با اجرای موسیقی زنده تار آزربایجانی توسط آقای ناصر مددی و شعرخوانی دانشجویان ادامه یافت و در آخر با قدردانی از میهمانان برنامه و گرفتن عکس یادگاری توسط اعضای کانون برنامه به پایان رسید.

در همین زمینه

نهادهای زیر نظر رهبر یا آلوده به فسادند یا در گسترش فساد نقش دارند

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در نامه سرگشاده‌ای که روز یکشنبه ۲۷ اسفند منتشر شد، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *