نصب گسترده پوستر در تبریز: در حمایت از ابراهیم نوری

ebrahim-noori-tabriz
دیروز پنجشنبه در هشتمین روز اعتصاب غذای ابراهیم نوری پوستر هایی در حمایت از این فعال ملی و مدنی در شهر تبریز نصب گردید.

به گزارش گوناز تی وی، آقای ابراهیم نوری در اعتراض به پرونده اش و بازداشت غیرقانونی اش از تاریخ 7 مرداد ماه 1395 هجری شمسی دست به اعتصاب غذا زده است. فعالان ملی و مدنی شهر تبریز در حمایت از این فعال ملی و مدنی محبوس در زندان اهر پوسترهای زیادی را در حمایت از وی نصب کرده اند.

جمعه پانزدهم مرداد، ابراهیم نوری، فعال ملی – مدنی حرکت ملی آزربایجان در نهمین روز اعتصاب غذا در زندان اهر از لحاظ سلامت جسمانی در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است.

این فعال حرکت ملی آزربایجان به دلایلی چون “عدم تمکین به قانون و همچنین صدور حکم غیر قانونی از طرف قاضی پرونده” از هفتم مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است.

آخرین اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که وضیعت جسمانی ابراهیم نوری در زندان اهر بغرنج می‌باشد و این فعال ملی به دفعات بی هوش شده است و از انتقالش به بهداری زندان جلوگیری می‌شود.

در همین حال، گفته میشود که این فعال تورک آزربایجانی از یازدهمین روز اعتصاب، دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد.

ابراهیم نوری فعال ملی و مدنی تورک آزربایجانی روز یکشنبه 27 تیرماه 1395 بعد از احضار از سوی شعبه دوم بازرسی دادگاه انقلاب اهر بازداشت شد و به زندان اهر انتقال یافت.

اتهام این فعال ملی و مدنی تورک آزربایجانی، تبلیغ علیه نظام و تشویق به تظاهرات و اجتماع بر علیه امنیت ملی اعلام شده است.

ابراهیم نوری و اکبر جهانگیرزاده که در دهم تیرماه سال‌جاری در اهر در آستانه روز موسوم به قدس بازداشت شده بودند، یک روز بعد، در ساعات عصر با تودیع وثیقه آزاد گردیدند.

ابراهیم نوری تا کنون چندین بار به دلیل فعالیت های مدنی خود بازداشت گردیده است. سال گذشته نیز به اتهام مشابهی در روز موسوم به قدس در جریان حمایت از تورکهای مسلمان اویغور بازداشت شده بود.

در همین زمینه

وزارت اطلاعات دو دانشجوی آزربایجانی را در اورمیه شبانه ربود

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات روز ۱۸ آبان و پس از برگزاری اعتراضات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *