افزایش 30 برابری گردشگران خارجی در آزربایجان شمالی

azerbaijan-visa
بر اساس گفته های وزیر فرهنگ و توریست آزربایجان شمالی، تعداد گردشگران خارجی وارد شده به آزربایجان شمالی در نیمه ابتدایی سال 2016 افزایش چشم گیری داشته است که بدون شک دلیل اصلی آن برگزاری مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک در این کشور است.

به گزارش گوناز تی وی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آزر دیلی، وزیر فرهنگ و توریست آزربایجان شمالی در ارتباط با افزایش تعداد گردشگران خارجی در این کشور گفت” به دلیل مهمان نوازی جمهوری آزربایجان از مهمانانی که به دلیل شرکت در مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک وارد جمهوری آزربایجان شده بودند و بازدید این مهمانان از فرهنگ غنی این کشور و موزه های تاریخی آن، جمهوری آزربایجان در حال تبدیل شدن به یک مقصد توریستی معروف است”.

بر اساس گزارش وزارت فرهنگ و توریست آزربایجان شمالی، تعداد گردشگرانی که در سال جاری از جمهوری آزربایجان دیدن کرده اند نسبت به سال گذشته 30 برابر شده است، درواقع در نیمه ابتدایی سال 2016 بیش از 972 هزار شهروند خارجی وارد جمهوری آزربایجان شده اند.

طبق تقسیم بندی که صورت گرفته بیشترین گردشگران به ترتیب از کشورهای روسیه، ایران، تورکیه، کشورهای اروپایی و کشورهای عربی است.

در همین زمینه

دیدار الهام علیف با سران گروه مینسک در ورشو

رئیس جمهور آزربایجان شمالی با سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اتحادیه اروپا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *