نماینده اورمیه: خاک و سم کارخانه‌ها را مردم آزربایجان می‌خورند اما اشخاص در تهران و کرمان میلیاردر می‌شوند

nader-ghazipour
نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی ایران گفت: خاک و سم کارخانه‌های ذوب آهن، فولاد، مس و آلومنیم را مردم آزربایجان می‌خورند اما معدود اشخاصی متنفع شده و در تهران و کرمان میلیاردر می‌شوند.
به گزارش گوناز تی وی، به نقل از تسنیم، نادر قاضی‌پور امروز در مراسم تجلیل از منتخبان صنعتی و معدنی استان آزربایجان‌ غربی که به مناسبت روز صنعت و معدن در اتاق بازرگانی اورمیه برگزار شد اظهار داشت: متاسفانه خاک و سم کارخانه‌های ذوب آهن، فولاد، مس و آلومنیم را مردم آزربایجان می‌خورند اما معدود اشخاصی متنفع شده و در تهران و کرمان میلیاردر می‌شوند.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه آزربایجان‌ غربی نمادی از جدول مندلیف است اما باید سنگ‌های گرانقیمت را در آن یافت اظهار داشت: در این باره امید است که برنامه عملیاتی سازمان صنعت، معدن و تجارت به سمت سنگ‌های گرانقیمت سوق یابد چون با وجود داشتن این سنگ‌ها در استان مطالعه‌ اثربخشی بر روی آن انجام نشده است.

وی همچنین اظهار داشت: هم‌اکنون 22 درصد مردان و 44 درصد بانوان تحصیل کرده استان آزربایجان‌ غربی بیکارند با وجود اینکه این استان از لحاظ سواد سرانه نیز در رتبه پایینی قرار دارد اما تعداد تحصیل کردگان بیکار آن نیز بسیار بالاست.

گوناز تی وی

در همین زمینه

مربی کودکستان در اردبیل: امام زمان را کسانی خواهند کشت که این علامت(بوزقورد)را می گیرند

یک مربی در کودکستان های اردبیل موقعی که متوجه شده کودکی علامت بوزقورد را به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *